Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z tym zaburzeniem i ich rodzin. W Polsce około 400 tysięcy osób może mieć autyzm.

Uczniowie naszej szkoły wyrazili solidarność z osobami z autyzmem poprzez zorganizowanie kampanii informacyjnej. Nasze  działania miały na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat tego zaburzenia. Miały zachęcić do podejmowania działań
i zwrócić uwagę na dyskryminację i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem oraz ich najbliżsi. Takie osoby są wśród nas, potrafią kochać, cieszyć się, mają swoje marzenia, talenty, a przede wszystkim uczucia, które okazują niekiedy w inny sposób. Otwartość, chęć niesienia pomocy, wrażliwość i szeroko pojęta empatia spowodują, że takim osobom będzie łatwiej pokonywać trudności dnia codziennego.

Akcję zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski.