logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

 Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

 

Technikum Pszczelarskie  jest propozycją dla wszystkich tych, którzy chcą poznać tajemnice biologii i rozwoju rodziny pszczelej –  znajomość życia pszczół uznawana była za część wiedzy tajemnej – ściśle strzeżonej. Technikum Pszczelarskie daje możliwość poznania tych tajemnic, rozwinięcia pasji i zdobycia ciekawego zawodu. Wiedza uzyskana w naszej szkole umożliwi i ułatwi  prowadzenie własnego gospodarstwa pasiecznego, a złożenie egzaminu maturalnego otworzy drogę do kształcenia na każdym kierunku studiów!

Jedyna szkoła pszczelarska w Polsce i Europie, posiadająca 75-letnią tradycją w kształceniu pszczelarzy

Pszczoły od zawsze inspirowały Wielkich tego Świata (Arystoteles, Homer, A. Einstein, Ks. J. Dzierżoń i wielu innych) do poznania tajemnicy biologii i rozwoju rodziny pszczelej. Niekiedy znajomość życia pszczół uznawana była za część wiedzy tajemnej – ściśle strzeżonej. Technikum Pszczelarskie daje możliwość poznania tych tajemnic, rozwinięcia pasji i zdobycia ciekawego zawodu. Wiedza uzyskana w naszej szkole pozwoli Ci poprowadzić własne gospodarstwo pasieczne, a złożenie egzaminu maturalnego otworzy drogę do kształcenia na każdym kierunku studiów!

W czasie trwania nauki będziesz miał możliwość zdobywania, pogłębiania i weryfikacji wiedzy teoretycznej i praktycznej podczas płatnych praktyk u pszczelarzy zawodowych w Austrii, Niemczech, Luksemburgu, Francji, Szkocji i we Włoszech. Ponadto doszlifujesz język obcy, nawiążesz wiele nowych znajomości, poznasz kraj i jego tradycje.

  

 

W swojej nowej szkole w Pszczelej Woli poznasz koleżanki i kolegów z całej Polski i nie tylko, uczą się u nas także obcokrajowcy. Pszczelowolskie sympatie już niejednokrotnie połączyły wielu na całe życie.

Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra Technikum Pszczelarskiego (w dużej części absolwenci szkoły) doskonale łącząca teorię z praktyką (prowadząca własne pasieki).

przedmioty w zakresie rozszerzonym:  biologia.

Uzyskując tytuł Technika pszczelarza będziesz mógł prowadzić

profesjonalną pasiekę

– Tytuł Technik pszczelarz daje Ci również wykształcenie rolnicze, tak potrzebne w korzystaniu z funduszy unijnych

– W Naszej Szkole lekcje kończą się najpóźniej o 15.05!!!

– Możesz zamieszkać w internacie!!! Czeka Cię ciekawe życie!!!

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie pszczelarz jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) prowadzenia pasieki metodami tradycyjnymi i ekologicznymi;
2) wykonywania prac związanych z prowadzeniem produkcji roślinnej i zwierzęcej;
3) prowadzenia i obsługi pojazdów, maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji rolniczej i pszczelarskiej;
4) prowadzenia sprzedaży produktów rolniczych i pszczelarskich.
Ponadto może podejmować i prowadzić działalność gospodarczą oraz zna język obcy ukierunkowany zawodowo.

Ważne linki
Kategorie