logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

Projekt Trzymaj Formę

II OLIMPIADA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

JEDZ, ŻEBY ŻYĆ, A NIE, ŻYJ, ŻEBY JEŚĆ… I TRZYMAJ FORMĘ!”

 

 

W ramach ogólnopolskiego programu „Trzymaj Formę!”, pod patronatem Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Stowarzyszenia „Polska Federacja Producentów Żywności”, w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli realizowana jest Olimpiada Zdrowego Stylu Życia. Celem programu jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez wdrożenia zasady odpowiedzialności za swoje zdrowie, zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

 

Wzorem roku ubiegłego, tegoroczna Olimpiada miała ogromne zainteresowanie. Zgłosiło się 52 uczniów z gimnazjum i pierwszej klasy LO, którzy w I etapie zmierzyli się z testem, którego pytania dotyczyły wiedzy teoretycznej o zdrowym stylu życia, jak i wiedzy z życia codziennego. Poziom wiedzy uczniów był bardzo wysoki. Ponad 70% młodzieży uzyskało więcej niż połowę punktów.

 

Jednak do II etapu mogło zakwalifikować się tylko 16 najlepszych osób. Ich zadaniem, w tej części Olimpiady, było przygotowanie potrawy ze „zdrowych” produktów. Uczniowie, w korzystając ze szkolnej pracowni technologii żywienia, mieli dwie godziny na przygotowanie potraw.

 

Komisja oceniała m.in. dobór produktów, estetykę i wkład pracy. Efekt końcowy zaskoczył wszystkich. Gimnazjaliści pokazali, że nie tylko mają wiedzę na temat zbilansowanej diety, ale także potrafią ją zastosować w przyrządzaniu wykwintnych dań. Wachlarz potraw był ogromny: od smacznych lekkich deserów po gotowane na parze dania z drobiu, kasz czy warzyw.

 

Komisja (p. J. Dębska – przewodnicząca, p. dyr. A. Szcześniak, p. B. Stępień, p. A. Nawrot, p. E. Toruń) po zasmakowaniu wszystkich potraw, długo nie mogła podjąć decyzji, komu przyznać to najlepsze pierwsze miejsce. Obrady były burzliwe, gdyż wszystkie dania zasługiwały na miano „najlepszej”.

 

Werdykt jednak zapadł i po zsumowaniu punktów za I i II etap Olimpiady zwycięzcą okazała się uczennica klasy II b gimnazjum Monika Tymińska.

II miejsce przypadło uczniom: Monice Wojtyle i Adrianowi Wojtyle.

III miejsce: Weronika Sadło, IV miejsce: Klaudia Cyrankiewicz oraz dwa V miejsca: A. Walenkiewicz i D. Stachyra. Osoby te otrzymały, na uroczystym apelu, nagrody rzeczowe i dyplomy. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy gratulacyjne.

 

 

LAUREACI

II SZKOLNEJ OLIMPIADY ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

JEDZ, ŻEBY ŻYĆ, A NIE ŻYJ, ZEBY JEŚĆ I TRZYMAJ FORMĘ!”

l.p.

Nazwisko i imię

Klasa

Punkty za I etap

Punkty za II etap

Razem

Miejsce

1.

Tymińska Monika

II b gimn.

35

18

53

I

2.

Wojtyła Monika

III a gimn.

28

23

51

II

3.

Wojtyła Adrian

II a gimn.

29

22

51

II

4.

Sadło Weronika

I LO

27

23

50

III

5.

Cyrankiewicz Klaudia

II a gimn.

24

22

46

IV

6.

Walenkiewicz Agnieszka

II a gimn.

24

21

45

V

7.

Stachyra Damian

II b gimn.

25

20

45

V

 

Laureatom gratulujemy a wszystkich uczniów zapraszamy do zdobywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia i stosowaniu jej w życiu codziennym.


Sporządziła:Joanna Dębska

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie