Uczniowie z ZSR CKZ w Pszczelej Woli zdobywają doświadczenie zawodowe w Hiszpanii

Od 19.02 do 03.03 2024 r. uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli po raz kolejny uczestniczyli, w ramach projektu dofinansowanego przez Unię Europejską, w stażach zawodowych Erasmus+. Młodzież z Technikum Pszczelarskiego kształcącego w zawodach : technik pszczelarz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych zdobywała nowe umiejętności w Grenadzie – pięknym mieście położonym w Andaluzji. Kwota dofinansowania wyniosła 50788 euro.
Młodzi zawodowcy poszerzali swoje umiejętności i zdobywali wiedzę w hotelach, restauracjach, cukierniach oraz pasiece. W wolnym czasie poznawali zabytki miasta oraz różnorodną kulturę regionu . W czasie spacerów podziwiali krajobrazy, ukształtowanie terenu, architekturę oraz roślinność południowej części Półwyspu Iberyjskiego. Młodzież miała też okazję zwiedzić zespół pałacowy zbudowany w XIII wieku,twierdzę z czasów dominacji Maurów w tamtym regionie – Alhambrę – jest to najpiękniejszy zabytek Grenady. Uczestniczyli również w całodziennej wycieczce do Malagi , gdzie oprócz podziwiania pięknej architektury i licznych atrakcji oferowanych przez to nadmorskie miasto najodważniejsi zażywali kąpieli w nieco jeszcze o tej porze roku zimnym Morzu Śródziemnym Pobyt na stażu za granicą to nie tylko praca w przedsiębiorstwach, ale także rozwój kompetencji społecznych oraz poznanie historii i kultury regionu, nabycie wysoko cenionych przez przyszłych pracodawców umiejętności w zakresie przedsiębiorczości i kreatywności, nauka języka oraz pokonywanie barier związanych z nowym środowiskiem pracy.

Ewa Toruń, Ewa Wachowska
nauczycielki w ZSR CKZ w Pszczelej Woli