logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

 

https://lublin.tvp.pl/53661325/dab-slaski

W  tym roku przypada setna rocznica 3-go powstania śląskiego, zwycięskiego w historii Polski. Warto wiedzieć, że powstańców w tym czasie wspierali mieszkańcy Lubelszczyzny. O wydarzeniach z 1921 przypomina społeczność szkolna z Pszczelej Woli.

 

https://lublin.tvp.pl/53660400/matura-z-matematyki

Geometria analityczna, równania i nierówności oraz prawdopodobieństwo – m.in. takie zadania czekały na tegorocznych maturzystów na egzaminie z matematyki.

 

https://lublin.tvp.pl/46239517/problemy-pszczelarzy   Wywiad z Dyrektorem Mirosławem Worobikiem. Pszczelarze i naukowcy z całego świata są już na Lubelszczyźnie. W Pszczelej Woli odbywa się trzydniowa konferencja pszczelarska. Problemów do rozwiązania jest sporo. Wiele z nich dotyczy nas wszystkich.

 

https://lublin.tvp.pl/33947695/rajd-w-obronie-pszczol-wyruszyli-milosnicy-pszczelarstwa

Jak maluchem to tylko w obronie pszczół. Krótkie wspomnienie i apel pszczelarzy.Lublin i Pszczela Wola znalazły się na trasie „Rajdu w obronie pszczół”, który w sobotę wyruszył z Krakowa. Trzynaście załóg w samochodach Fiat 126p ma do pokonania blisko 1,5 tys. kilometrów. Metę wyznaczono w Koszalinie. Po drodze uczestnicy rajdu przekonują, że warto chronić pszczoły, bo są nam one bardzo potrzebne.

 

https://lublin.tvp.pl/24781342/jak-pogodzic-rolnikow-i-pszczelarzy

Trucie pszczół silnymi środkami chemicznymi! Stałe zagrożenie dla pasiek. Jak połączyć interes rolników z interesem pszczelarzy? Odpowiedzi na to pytanie wskazywali eksperci podczas konferencji, poświęconej bezpiecznemu stosowaniu środków ochrony roślin. Dobra wola i wiedza są konieczne, aby pszczoły nie ginęły w wyniku złego używania pestycydów.

 

https://lublin.tvp.pl/41828526/dzien-otwartych-drzwi-w-zespole-szkol-w-pszczelej-woli

Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli, którego perłą w koronie jest Technikum Pszczelarskie to jedyna, taka szkoła w Polsce i w Europie. W szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego wszyscy chętni mogli zobaczyć jak wygląda edukacja w jej murach.

 

https://lublin.tvp.pl/23998445/pomyslowi-uczniowie-miodomat-w-pszczelej-woli

Słodkie co nieco o miodomatowych pomysłach. Genialny pomysł uczniów technikum pszczelarskiego.

 

https://lublin.tvp.pl/17348942/relikwie-sw-ambrozego-w-kosciele-zabiej-woli-wierni-modla-sie-do-patrona-pszczelarzy

Obchody sprowadzenia relikwii św. Ambrożego. Biskupa, doktora kościoła, jednak za sprawą legendy o pszczołach składających miód na jego ustach, znanego jako patron pszczelarzy. Relikwie św. Ambrożego wprowadzono w środę do kościoła pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Niedaleko parafii istnieje jedyna w Europie szkoła pszczelarska.

 

https://lublin.tvp.pl/16839614/lubelskie-swieto-miodu-zabiegi-agrotechniczne-dziesiatkuja-pszczoly

Lubelskie Święto Miodu – ciekawostki i produkty pszczele. Zabiegi agrotechniczne dziesiątkują pszczoły.To  trudny rok dla pszczelarzy i smakoszy miodu. Produkty zdrożały, dodatkowo na rynku będzie mniej miodu niż w poprzednich latach. Wszystko przez choroby i chemizację rolnictwa. Pomimo tych problemów pszczelarze z Lublina, spotkali się dziś na XIII Lubelskim Święcie Miodu.

 

https://lublin.tvp.pl/10558115/rowerem-do-pszczelej-woli-przejechal-prawie-2-tysiace-kilometrow-by-chronic-pszczoly

Rudolf Szczym przejechał rowerem do Pszczelej Woli, prawie 2 tysiące kilometrów, by chronić pszczoły. Z wyspy Uznam i na Lubelszczyznę. Po drodze promował ochronę pszczół i konsumpcję miodu jako napoju izotonicznego. Zimowy rajd zakończył w czwartek w Pszczelej Woli.

 

https://lublin.tvp.pl/50173747/inkubator-pszczelarstwa-w-pszczelej-woli

Inkubator pszczelarstwa warto zobaczyć trzeba skorzystać. Po jedynej tego typu szkole w Polsce przyszedł czas na jedyny taki ośrodek. W Pszczelej Woli otwarto inkubator pszczelarstwa. To miejsce, w którym początkujący pszczelarze mogą skorzystać z nowoczesnego sprzętu niezbędnego do rozlania i etykietowania miodu.

 

Inkubator Pszczelarstwa w Pszczelej Woli – Film promocyjny – YouTube

Inkubator pszczelarstwa film promocyjny

 

https://lublin.tvp.pl/49529788/lato-z-tvp3-lublin-z-pszczelej-woli

Lubelskie wspólnie dla pszczół – warto powspominać.

 

https://lublin.tvp.pl/49505539/lato-z-tvp3-lublin-w-pszczelej-woli

Wywiad i zapowiedź  atrakcji „Lato z TVP3 Lublin” w Pszczelej Woli. Zapowiedź wyjątkowego dnia z mnóstwem atrakcji promującego pszczelarstwo oraz informującego o znaczeniu pszczół dla człowieka i środowiska naturalnego.

 

https://lublin.tvp.pl/45231825/pamieci-gen-rohlanda-tablica-w-pszczelej-woli

Uroczysty dzień poświęcony pamięci gen. Rohlanda. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej generała w Pszczelej Woli.

 

https://lublin.tvp.pl/45228979/niepodleglosciowo-w-pszczelej-woli

Wspomnienie gen. F. Rohlanda oraz święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

https://lublin.tvp.pl/38174429/letni-weekend-z-tvp3-lublin-z-pszczelej-woli

Podglądanie pszczół w ulu oraz o szansach jakie daje szkoła i zawód pszczelarza. Letni Weekend z TVP3 Lublin w Pszczelej Woli. Właśnie tam jest jedyna w Polsce, jedyna w Europie szkoła pszczelarska z ponad 60-letnią tradycją w kształceniu pszczelarzy. Już od rana nasi reporterzy wraz z ekspertami rozmawiają o ich pasji.

 

https://lublin.tvp.pl/38165054/letni-weekend-w-pszczelej-woli

Zapowiedź atrakcji niesamowitego, edukacyjnego weekendu w Pszczelej Woli.

 

https://lublin.tvp.pl/34258351/antyterrorysci-w-pszczelej-woli-to-tylko-cwiczenia

To nie inwazja, to tylko ćwiczenia. Mieszkańcy podlubelskiej Pszczelej Woli z niedowierzaniem zadzierali głowy do góry. W powietrzu był śmigłowiec i… antyterroryści z całej Polski, którzy ćwiczyli razem z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i ratownikami medycznymi.

 

Konferencje

 

https://lublin.tvp.pl/8573708/kongres-pszczelarzy-bartnicy-obraduja-w-pszczelej-woli

XIX Kongresu Europejskiej Federacji Związków Pszczelarzy. Podobno Albert Einstein powiedział że kiedy wyginą pszczoły, rodzajowi ludzkiemu pozostaną tylko cztery lata. Zdrowie pszczół i zastosowanie apiterapii we współczesnej medycynie, to niektóre tematy XIX Kongresu Europejskiej Federacji Związków Pszczelarzy. Bartnicy obradują w Pszczelej Woli, w jedynym na świecie Technikum Pszczelarskim.

 

https://lublin.tvp.pl/6415074/zagrozone-pasieki-konferencja-w-pszczelej-woli

Ponad 350 ekspertów z Polski, Niemiec, Kanady, Ukrainy i Rosji rozmawia w Pszczelej Woli o aktualnych problemach nowoczesnego pszczelarstwa. Dyskutują, jak walczyć z chorobami, atakującymi ich pasieki, o nowoczesnych metodach gospodarowania i czy warto zrzeszać się w grupy producenckie.

 

https://lublin.tvp.pl/10037094/problemy-pszczelarzy-w-pszczelej-woli-dyskutuja-wlasciciele-pasiek

Poważne dyskusje o problemach pszczelarzy. Coraz mniej pszczół, masowe używanie chemicznych środków ochrony roślin i niedostateczna promocja lokalnych miodów – to, zdaniem pszczelarzy, główne przyczyny kryzysu w branży. Jak z tym walczyć? O tym właściciele pasiek z całej Polski, oraz Litwy i Ukrainy rozmawiają w Pszczelej Woli – jedynym technikum pszczelarskim w kraju.

 

https://lublin.tvp.pl/6338552/dlaczego-gina-pszczoly-ogolnopolska-konferencja-w-pszczelej-woli

Dlaczego giną pszczoły? Ogólnopolska konferencja w Pszczelej Woli. Co sekundę w Polsce ginie 105 pszczół. W wielu pasiekach padają całe rodziny. Przyczyny pomoru nie są do końca jasne, a problem bardzo poważny, ponieważ masowe padanie pszczół oznacza zagrożenie dla środowiska i wielkie straty w rolnictwie. Jak się bronić, jak chronić pasieki – zastanawiali się w Pszczelej Woli naukowcy i pszczelarze.

 

https://lublin.tvp.pl/4636580/swieto-miodu-lubelskie-miodobranie-i-europejskie-spotkania-pszczelarzy

Święto miodu. Lubelskie Miodobranie i Europejskie Spotkania Pszczelarzy w Pszczelej Woli. Cel to promocja pszczelarstwa i produktów pasiecznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak zostać pszczelarzem.

https://lublin.tvp.pl/49505627/lato-z-tvp3-lublin-w-pszczelej-woli

spot informacyjny

 

https://lublin.tvp.pl/52605697/3-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52721746/10-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52740365/11-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52796349/15-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52835186/17-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52857092/18-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52911662/22-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/52955493/24-marca-2021

https://lublin.tvp.pl/53162358/6-kwietnia-2021

 

 

Ważne linki
Kategorie