Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

16 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się Powiatowe obchody Dnia  Edukacji Narodowej. Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżniającym się dyrektorom i nauczycielom Nagród Starosty, wręczono także akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, a uczniom stypendia edukacyjne. Stypendia Starosty są przyznawane za szczególne osiągnięcia naukowe, znakomite wyniki sportowe lub artystyczne.

Gospodarzami uroczystości byli: Zdzisław Antoń – Starosta Lubelski i Marcin Kępowicz – dyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli. W wydarzeniu wzięli udział: Krzysztof Chmielik – Przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Chrząstowski – Wicestarosta Lubelski, Anna Pawlas – Członek Zarządu Powiatu, Marta Janeczko – Skarbnik Powiatu, Ewa Podkańska – Przedstawiciel Lubelskiego Kuratora Oświaty, Anna Matraszek-Furtak – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych, radni, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych.

Gości powitali wicedyrektor Magdalena Pielecka-Szafruga i dyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli – Marcin Kępowicz, podkreślając, że to wspólne święto wszystkich pracowników oświaty. Dyrektor przypomniał także rangę i historię tego niezwykle ważnego święta, które ustanowione zostało na pamiątkę powołanej 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił występ artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Uczniowie wspólnie z nauczycielami wystąpili w kabarecie „Nadzwyczajne posiedzenie Rady Pedagogicznej”. Uważamy, że najlepszym sposobem na budowanie relacji jest wspólne działanie, które pozwala młodzieży poznać nauczyciela z różnych stron. Wspólna gra na scenie pozwala na odwrócenie ról i sprawia, że to uczeń staje się przewodnikiem.

Dzień Edukacji Narodowej to także czas podsumowań i refleksji. Za rzetelną pracę na rzecz naszej szkoły zostali nagrodzeni: dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKZ – pan Marcin Kępowicz i bibliotekarz – pani Izabela Kępa. Pani Agnieszka Marczewska odebrała akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego, a Stypendium Starosty Lubelskiego za wyniki w nauce otrzymała Malwina Myja uczennica klasy 3 Technikum Pszczelarskiego w zawodzie technik żywienia.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do Galerii zdjęć