Projekt e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL)

Nasza szkoła została wybrana i bierze udział w innowacyjnym projekcie pn.: PI: e-Odnawialne Źródła Energii Lubelszczyzny (e-OZEL) – system zwiększający zainteresowanie uczniów kontynuacją kształcenia na kierunkach GOW” we współpracy z Fundacją Polskiej Akademii Nauk – Oddział w Lublinie „Nauka i Rozwój Lubelszczyzny”.
Celem Projektu jest opracowanie i wdrożenie kompleksowego rozwiązania w zakresie podnoszenia zainteresowania uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego kształceniem na kierunkach kluczowych dla gospodarki opartej na wiedzy: energetyka i ochrona środowiska. Ma to szczególne znaczenie w odniesieniu województwa lubelskiego, w którym OZE odgrywa coraz większe znaczenie. Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wpłynie z czasem na wzrost zapotrzebowania na pracowników branży energetycznej. Młodzież, kierując się sytuacją na rynku pracy, częściej będzie wybierała kierunki studiów związane właśnie z tym zagadnieniem.
W ramach projektu proponujemy bardzo nowatorskie rozwiązanie – grę on-line z platformą e-learningową z zakresu OZE. Jest to nowoczesna, interaktywna, łatwo dostępna, wychodząca poza standardowy schemat nauczania forma edukacyjna, angażująca uczniów w internetową grę zespołową dotyczącą energetyki odnawialnej.
W ramach projektu powstał portal internetowy z grą edukacyjną on-line z zakresu OZE z kompleksowym wsparciem uzupełniającym. Internetowy System Rozwoju Kompetencji e-OZEL obejmuje: grę edukacyjną „Grę o Prąd” i szkolenia e-learningowe dotyczące zagadnień OZE, a także ciekawe scenariusze zajęć.
Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Nasza szkoła będzie testowała „Grę o prąd” oraz szkolenia e-learningowe z grupą 5 wybranych uczniów pod kierunkiem Pana Romana Adamczyka – Animatora OZE. Zajęcia będą odbywały się w naszej szkole od lutego do czerwca 2014 roku.

ZACZYNAMY TESTOWANIE ! www.e-ozel.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki