Projekt „Sleeveface”, czyli z książką mi do twarzy

Z okazji Światowego Dnia Książki  przypadającego 23 kwietnia uczniowie klasy III Technikum Pszczelarskiego postanowili wypromować nowości wydawnicze, które warto przeczytać poprzez sesję zdjęciową. „Sleeveface” to zdjęcia, których elementem jest np. okładka książki umieszczona na zdjęciu w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała czy sylwetki. Rezultat jest zaskakujący, niejednokrotnie zabawny, zaś wymyślanie kolejnych montaży wymaga wyobraźni i kreatywności. Jest to nowoczesny i modny pomysł na popularyzację czytelnictwa i zaprezentowanie najnowszych pozycji książkowych z zasobów biblioteki.

Uczestnicy projektu  najpierw zapoznali się z samym zjawiskiem oraz oglądali przykładowe zdjęcia. Potem przeszli do samodzielnych prób: wybierali książki, robili zdjęcia, obrabiali je. Sam pomysł na niestandardową fotografię bardzo się spodobał. Wybranie odpowiedniej książki oraz ustawienie do zdjęcia pobudziły inwencję twórczą biorących udział w projekcie. Widoczne na zdjęciach efekty pokazują zaangażowanie naszych uczniów w akcję.

Izabela Kępa