Podziękowanie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy za udział w Narodowym Czytaniu 2023

Z wielką przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała specjalne podziękowanie od Pary Prezydenckiej za udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu.

„Serdecznie dziękujemy za wspólne czytanie Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej. Dzięki Państwa zaangażowaniu klasyka polskiej literatury znów nas wszystkich połączyła. Cieszymy się, że Narodowe Czytanie nawiązywało do trwającej 160. rocznicy Powstania Styczniowego, które pisarka uczyniła jednym z najistotniejszych tematów swojej książki, a lektura powieści dała sposobność do upamiętnienia powstańców i pogłębienia wiedzy o insurekcyjnym zrywie 1863 roku […]”- czytamy w liście od Pary Prezydenckiej.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja społeczna, której głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa i promowanie bogactwa polskiej literatury. Nasza szkoła uczestniczyła w niej po raz kolejny. Jak podkreśla Prezydent Andrzej Duda w przesłanym liście: „po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że klasyka rodzimej literatury wspaniale odzwierciedla naszą polską duszę i historię naszego narodu. I dlatego warto do niej wracać.”

Jako wyraz podziękowania i pamiątkę wspólnej lektury otrzymaliśmy okolicznościowy egzemplarz Nad Niemnem, wydany specjalnie na Narodowe Czytanie 2023.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tegorocznej akcji Narodowego Czytania w ZSR CKZ w Pszczelej Woli.