Innowacyjna historia – nowe technologie w służbie edukacji

W  dniach 30.11.2023r. i 01.12.2023r. społeczność szkolna uczestniczyła w ciekawym projekcie historycznym realizowanym pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki, którego celem było m.in.  rozpowszechnienie nowych technologii jako skutecznych, angażujących narzędzi edukacyjnych i wprowadzenie nauczycieli w technologię wirtualnej rzeczywistości jako efektywnego narzędzia edukacyjnego. Przez te dwa dni sala audiowizualna
w internacie zamieniła się w salę kinową ze specjalną scenografią składającą się ze ścianek wydzielających przestrzeń, projektora, nagłośnienia oraz 70 obrotowych foteli dedykowanych doświadczeniu wirtualnej rzeczywistości. Wszystko to było przystosowane do pokazu  obejmującego projekcję dwóch filmów historycznych: „Kartka z Powstania” (Powstanie Warszawskie) oraz „Wiktoria 1920” (wojna polsko-bolszewicka). Oba seanse odbywały się w technologii wirtualnej rzeczywistości. Każdy uczestnik za pomocą  gogli VR czuł się jak jeden z bohaterów filmu. Wywarło to ogromne wrażenie i pozytywne emocje wśród uczniów. Czekamy na kolejną edycję programu.

KW