logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

II miejsce na Ogólnopolskim Turniej Halowej Piłki Nożnej – Chełm 2022

10 grudnia br. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chełmie odbył się Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży Prawosławnej Chełm 2022. W wydarzeniu udział wzięło łącznie ponad 110 zawodników z całego kraju.

W sobotni poranek w hali sportowej chełmskiego MOSiR-u stawiły się drużyny z Rogawki, Białej Podlaskiej, Lublina, Warszawy, Pszczelej Woli, Hajnówki oraz po dwie drużyny z Chełma, Gródka i Bielska Podlaskiego.

W oficjalnym rozpoczęciu turnieju udział wzięli przybyli goście oraz opiekunowie duchowni drużyn. Głos zabrał dyrektor Chełmskiego Centrum Kultury Prawosławnej. Organizator przedstawił główne cele wydarzenia, opiekę sędziowską i medyczną oraz życzył zdrowej, sportowej rywalizacji fair play.Po krótkiej naradzie z kapitanami, drużyny rozpoczęły się zasadniczą rywalizację.

Do zawodów stawiła się drużyna piłkarska z Pszczelej Woli reprezentującą Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego wraz z opiekunem ks. Andrzejem Konachowiczem. Zawodnicy pochodzący z Ukrainy i Kazachstanu grali w ośmiu meczach po 10 minut w kategorii drużyn szkół ponadpodstawowych. Gole na pszczelowolskiej reprezentacji strzelili zawodnicy:

  • DenkovychIhor 2TP – 8 bramek;
  • MykolenkoVladyslav 1TŻ – 4 bramki;
  • Ulan Alikhan 1TP – 1 bramka.

W wyniku sportowej konfrontacji wyłoniono zwycięzców trzech pierwszych miejsc w zaplanowanych kategoriach wiekowych wydarzenia. Prócz pucharów i dyplomów, uczestniczy wydarzenia otrzymali pamiątkowe gadżety promujące Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej oraz Województwo Lubelskie.

Nasza drużyna z Pszczelej Woli wywalczyła drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych otrzymując dyplom i puchar, a kapitan zespołu IhorDenkovychpoprzez wręczanie dyplomu i okazjonalnej statuetki został wybrany najlepszym zawodnikiem swej kategorii.

Organizatorem wydarzenia było Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej, przy współpracyUrzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego oraz Fundacji PKO Banku Polskiego, Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce oraz Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Ks. dr Andrzej Konachowicz

 

 

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie