logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

Festiwal Kultury Pszczelarskiej

Festiwal Kultury Pszczelarskiej to nowe wydarzenie organizowane wspólnie przez Archidiecezję Lubelską oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Pierwsza edycja Festiwalu, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego odbędzie się jesienią w 2023 roku. Festiwal nawiązuje do tożsamości regionu lubelskiego, historycznie i współcześnie wykazującego silne zakorzenienie w kulturze i codzienności wsi. Głównym celem Festiwalu jest prezentacja w sposób wielowymiarowy i interaktywny historii pszczelarstwa od czasów pierwotnych gospodarek pasiecznych do współczesnych inicjatyw w obrębie zrównoważonego rozwoju. Pierwsza edycja skupi uwagę odbiorców programu na dziedzictwie historyczno-kulturowym regionu lubelskiego – kolebki pszczelarstwa polskiego.

W ramach wydarzenia odbędą się: wystawy, warsztaty, pokazy VR, pokazy filmowe, koncerty, spotkania autorskie i rozmowy, targi produktów naturalnych.

Wszystkich miłośników pszczelarstwa zapraszamy na Festiwal Kultury Pszczelarskiej. Odbędzie się on w dwóch lokalizacjach:
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie / 28 września
Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli / 30 września

Link do zapisów: https://tiny.pl/cf49l

Link do wydarzenia CSK: https://www.facebook.com/events/328625019835639

Link do wydarzenia Pszczela Wola: https://www.facebook.com/events/296587849759902

Przypominamy, że na część wydarzeń obowiązują zapisy (miejsca ograniczone!)

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie