Europejski Festiwal Smaku – dzień pierwszy

W piątek, 8 września 2023 r., uczniowie ZSR CKZ w Pszczelej Woli wystąpili dwukrotnie na Młodzieżowej Scenie Smaku. Podczas pierwszego występu pokazali proces wyrobu ciasta i wypieku całusków pszczelowolskich oraz cebularzy lubelskich. Tego dnia Inga Urbaniak, uczennica Technikum Pszczelarskiego, wykonała pięć utworów wokalnych.

W godzinach wieczornych przyszli technicy żywienia wystąpili na scenie z panem Łukaszem Modelskim i wspólnie przygotowali karpia w sosie polskim wg receptury z ok. 1553 roku. Łukasz Modelski to historyk sztuki, autor książek kulinarnych dla dorosłych i dzieci, juror konkursów kulinarnych. Prowadzi też audycję: ,,Droga przez mąkę” w Polskim Radiu oraz gotuje dania historyczne na antenie TVP Historia.

relacja na facebook