Dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych

Drodzy Czytelnicy!

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała dofinansowanie na realizację Priorytetu 3 programu wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

Dofinansowanie wraz z wkładem własnym to łącznie 15 000 zł. Otrzymane środki finansowe w ramach Priorytetu 3 będą przeznaczone na:

• zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej – książek niebędących podręcznikami, w szczególności książek historycznych poświęconych, m.in. historii Polski XX wieku, literatury poruszającej współczesne problemy młodzieży, jak i książek popularnych, zachęcających do czytelnictwa,
  • zakup lektur obowiązkowych i uzupełniających – w szczególności uzupełnienie zbioru lektur o nowe tytuły z podstawy programowej,
  • zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki,
  • realizację działań promujących czytelnictwo, w tym finansowanie nagród dla uczniów biorących udział w konkursach i akcjach promujących czytelnictwo.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 10 września 2021 r. r. w sprawie szczegółowych warunków, form i trybu realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” jesteśmy zobowiązani do realizacji zadań Programu, które obejmą w szczególności klasy Technikum Pszczelarskiego im. Zofii i Tadeusza Wawrynów w Pszczelej Woli. O szczegółach i harmonogramie realizacji Programu w naszej szkole poinformujemy wkrótce.