Dni otwarte na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

7 kwietnia 2022 roku uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Dniu otwartym na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Spotkanie na auli Centrum Kongresowego rozpoczął koncert Chóru Akademickiego pod batutą prof. szt. muz. Marzeny Zofii Bernatowicz, uroczystego otwarcia dokonał JM Rektor prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, który powitał zebranych gości i zachęcał przyszłych kandydatów do studiowania na ponad 70 kierunkach UP. Wzięliśmy udział w spotkaniu z pracownikami OKE w Krakowie na temat przygotowania do egzaminu maturalnego z chemii i biologii, wysłuchaliśmy wykładów na temat nowoczesnego rolnictwa, agrotroniki i jakości produkcji. W progach uniwersytetu spotkaliśmy wielu absolwentów naszej szkoły. Kasia – studentka hipologii i jeździectwa, absolwentka Liceum jeździeckiego, oprowadziła nas po uniwersytecie, zapoznała z ofertą uczelni i zasadami rekrutacji. Przed naszymi maturzystami intensywny czas nauki, a potem już tylko wybór wymarzonych studiów! Trzymamy za Was kciuki!

Zdjęcia: A. Jaroszewska i M. Szabat

ms