Wycieczka dydaktyczna do Gospodarstwa Doświadczalnego na Felinie

13 marca 2024 r. uczniowie pierwszej i drugiej klasy technikum o profilu Technik hodowca koni, mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą gospodarstwa na Felinie związanej z hodowlą i użytkowaniem koni. Mieliśmy przyjemność poznać ,,przesłodkie” alpaki, rzadko spotykaną już rasę krów białogrzbiety w wydaniu czarnym i czerwonym. Oczywiście nie zabrakło różnych ras koni – począwszy od mini szetlandów a kończąc na naszych małopolakach. Zwiedziliśmy całą infrastrukturę ,,końską” – stajnie, ujeżdżalnie kryte. Zwróciliśmy uwagę na rodzaje podłoża, systemy ogrodzeniowe oraz wiele innych ciekawych rozwiązań technicznych ułatwiających użytkowanie oraz hodowlę koni. Na koniec mieliśmy okazję posłuchać bardzo ciekawego mini wykładu emerytowanego już Pana profesora Ryszarda Kolstrunga na temat historii i powstania rasy kuc feliński. Miejmy nadzieję, że niektórzy uczniowie technikum powrócą w mury uczelni już jako studenci kierunku hipologicznego.