V Ogólnopolska Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

W dniu 7 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego przedsięwzięcia czytelniczego, którego głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na miejsce akcji wybraliśmy najpiękniejsze pszczelowolskie zakątki, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy wspólne czytanie. Było miło, wesoło i przyjemnie, czytaliśmy w najbardziej komfortowych, wybranych przez siebie pozycjach, tak jak lubimy.

Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Inicjatywa powstała, by złamać stereotyp nieczytającej młodzieży i zamanifestować, że uczniowie czytają więcej niż dorośli (nie czyta 62% Polaków powyżej 15. roku życia). Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek.