Pszczela Wola na Festiwalu „Zasmakuj w Tradycji” w Bychawie

W niedzielę, drugiego października 2022 uczniowie i pracownicy naszej szkoły brali udział w Festiwalu „Zasmakuj w Tradycji” organizowanym w ramach Lubelskiego Szlaku Kulinarnego przez Lokalną Grupę Działania na Rzecz Rozwoju Gmin Powiatu Lubelskiego – „Kraina wokół Lublina”.

Wydarzenie miało miejsce w Bychawie w Parku Miejskim. Nasza szkoła wystąpiła ze stoiskiem szkolnym, na którym Panie Profesorki Anna i Ewa – Specjalistki od przedmiotów zawodowych kierowały naszymi uczniami – Julią, Pauliną, Kamilem i Bartkiem podczas warsztatów kulinarnych dla zainteresowanych widzów.

Uczniowie nasi zaprezentowali wyrób i wypiek naszych „firmowych” ciasteczek –  całusków oraz innych potraw z dodatkiem miodu. Natomiast Pani Profesor Beata z Sorem Jarosławem i Uczennicą Beatą trzymali pieczę nad ofertą edukacyjną szkoły, miodami  i produktami pszczelimi, które oferowaliśmy (z powodzeniem)  zgromadzonej publiczności. Częścią integralną nasze ekipy był nasz niezastąpiony kierowca pan Adam, dzięki któremu nasze stoisko prezentowało się niezwykle okazale.