Pożegnanie Śp. Profesora Marka Chmielewskiego

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 29.02.2024 roku odszedł od nas, przeżywszy 71 lat autorytet z dziedziny pszczelarstwa, wykładowca na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w Pszczelej Woli  dr Marek Chmielewski. Z Pszczelą Wolą związany  był od 2018 roku, prowadził zajęcia z organizacji produkcji pszczelarskiej na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych w zawodach: pszczelarz i technik pszczelarz.

Był cenionym w środowisku wykładowcą i kierownikiem Pracowni Chorób Owadów Użytkowych w Katedrze Epizootiologii i Klinice Chorób Zakaźnych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, niezwykle aktywny w środowisku  pszczelarskim.

Ceremonia pogrzebowa,  Msza Święta żałobna odprawiona zostanie  4 marca 2024 roku w Kaplicy na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie o godzinie 13.00.

Pogrążona w smutku społeczność ZSR CKZ w Pszczelej Woli.