Grosz do grosza, czyli o akcjach charytatywnych w naszej szkole

Samorząd Uczniowski zaprosił społeczność szkolną do udziału w akcji  „Góra Grosza”. To już  XXII edycja akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Inicjatywa ta na stale wpisała się  już w kalendarz wydarzeń w naszej szkole. Efektem ogromnego zaangażowania naszych uczniów  było zebranie  35,50 kg monet (na kwotę 342zł i 26gr). Najważniejszym celem projektu było pokazanie, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Nasza szkoła przyłączyła się również, po raz pierwszy, do akcji „Ile waży święty Mikołaj? ”. Wsparliśmy fundusz, z którego wypłacane są stypendia dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo
w Lublinie. Razem udało nam się uzbierać 10,50 kg bilonu, co dało łączną kwotę 131,38zł.  Chociaż suma wydaje się niewielka, to efekty jakie  rozwija ten projekt są ogromne.

Bardzo serdecznie wszystkim dziękujemy za wsparcie i udział w tych charytatywnych projektach. Grosze to nie są wielkie pieniądze. Siła tkwi
w pomocy wielu osób. Macie wielkie serca i za to Wam dziękujemy.

dyplom_ile_wazy_swiety_mikolaj_2021_ (1)