Druga edycja Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Miło nam poinformować, że uczennice klasy 4TŻiUG przy ZSR CKZ w Pszczelej Woli: Wiktoria Kłos, Paulina Kowalik i Julia Sopoćko zostały kolejny raz finalistkami praktycznej ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i otrzymały międzynarodowy certyfikat Marketing Management Principles wydany przez Project Management Institute ATP.

W ramach olimpiady uczennice realizowały projekt społeczny #Szlakiem Lubelszczyzny2, który miał na celu promować lokalnych producentów oraz pokazać mieszkańcom województwa lubelskiego, że produkty regionalne są najlepszym dobrem, które można znaleźć w okolicy.

W czasie realizacji projektu powstała druga część książki kucharskiej w wersji on-line, w której zostały zamieszczone przepisy kulinarne z produktów partnerów projektu. W obecnym roku szkolnym Partnerami wydarzenia były: pasieka szkolna Technikum Pszczelarskiego przy ZSR CKZ w Pszczelej Woli, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie, Spółdzielnia Pszczelarska Apis w Lublinie, Piekarnia Kuźmiuk z Lublina, Tłocznia Oleju DarOleju, Skarby Natury z Zabłocia, lubelska palarnia kawy ROVIGO COFFEE, Sole Mia, Sery z Leśniczówki, P.H.U.P. “K.W.S. Żabczyńscy” Spółka Jawna – To-ta! MĄKA, pasjonatka grzybów-Pani Joanna Grel z Chełma, Jarmark Lubelski – Lubartowska 77, Fundacja Regionalia Lubelszczyzny.

Największą korzyścią dla naszych uczennic realizujących projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii był rozwój kompetencji przyszłości – komunikacji, kreatywności, krytycznego myślenia i kooperacji. Uczniowie realizując projekt uczą się wielu praktycznych umiejętności oraz współpracy w zespole, która należy do grupy kompetencji najczęściej poszukiwanych przez pracodawców na zmieniającym się rynku pracy.