Wycieczka integracyjna klasy I TŻ

Miniatury architektury drewnianej z województwa lubelskiego, labirynty i wąwozy lessowe to główne atrakcje podczas wyjazdu integracyjnego klasy I TŻ do Parku Miniatur i Labiryntów w Rąblowie w dn. 29 września 2021 r.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję 50 miniatur architektury drewnianej Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Puław i pobliskich miejscowości, wykonaną w skali 1:25, m.in. przykłady architektury Witkiewiczowskiej – drewniane wille, budownictwo w stylu szwajcarskim powszechne w Nałęczowie, a także sielskie stodoły i chałupy Męćmierza. Następnie eksplorowali liczne labirynty i rozwiązywali ukryte zadania, by finalnie zdobyć Laur Zdobywcy Labiryntów. Pobliskie Wąwozy Lessowe natomiast stały się chwilą wytchnienia od emocji labiryntowych i okazją do podziwiania pięknych krajobrazów. Cała wyprawa znalazła swój finał w Nałęczowie, gdzie uczniowie podziwiali piękno przyrody Parku Zdrojowego.