Warsztaty integracyjne w ramach obchodów Dnia Życzliwości

Po prawie  dwuletniej przerwie w ramach obchodów Dnia Życzliwości  odwiedziliśmy naszych przyjaciół ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego nr. 2 w Lublinie. Uczniowie klas pierwszych Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych mogli wspólnie ze swoimi niepełnosprawnymi kolegami wziąć udział w integracyjnych warsztatach, które miały na celu pokazanie im utrudnień związanych z  codziennym  funkcjonowaniem osób z dysfunkcjami. Zajęcia polegały na wspólnej zabawie , wykonywaniu powierzonych nam zadań , a także poznaniu zasad komunikowania się za pomocą języka  MAKATON. Jest on  formą komunikacji  z wykorzystaniem mowy, gestu oraz symboli graficznych, stworzoną do kontaktów z osobami mającymi trudność z porozumiewaniem się i uczeniem.   Nowe doświadczenia wpłynęły na wrażliwość i nauczyły naszych uczniów jak ważne są w życiu codziennym empatia i otwartość na drugiego człowieka.

ET