logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

VIII STRZELECKI BIEG TERENOWY IM. GENERAŁA FRANCISZKA ROHLANDA

VIII  STRZELECKI  BIEG  TERENOWY  IM.  GENERAŁA

FRANCISZKA  ROHLANDA – PSZCZELA  WOLA  2024

pod Honorowym Patronatem Starosty Lubelskiego

Pani Sylwii Pisarek-Piotrowskiej.

 

Ósma edycja zawodów organizowanych od 2015 roku w Pszczelej Woli odbyła się 3 czerwca 2024 roku na stadionie Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli.

Celem zawodów jest nie tylko upowszechnianie wiedzy o powstaniu listopadowym z 1830 r. i generale Franciszku Rohlandzie – jednym z jego bohaterów, a związanym z Pszczelą Wolą, ale także popularyzacja aktywnych form spędzania wolnego czasu, sprawdzenie zdolności skutecznego posługiwania się bronią pod presją czasu i po wysiłku fizycznym, w warunkach rywalizacji pomiędzy drużynami oraz doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole.

W trakcie biegu na czas uczestnicy między innymi wielokrotnie pokonywali tor przeszkód, strzelali do celu, rzucali granatem, pokonywali zadymiony tunel, a ponadto odpowiadali na wylosowane pytania z historii powstania listopadowego i biografii gen. Franciszka Rohlanda.

Swój udział zgłosiło 28 zawodników i zawodniczek reprezentujących 4 szkoły podstawowe i 5 szkół średnich z terenu województwa lubelskiego.

W kategorii szkół średnich udział wzięły drużyny: Bursy Szkolnej nr,1 w Lublinie; Zespołu Szkół Energetycznych  w Lublinie; Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego w Dęblinie; XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie i Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych uczestniczyły drużyny ze  Szkoły Podstawowej w Żabiej Woli, Szkoły Podstawowej w Strzyżewicach –Rechcie, Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Starej oraz  Zespołu Szkół w Piotrkowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, profesjonalną i sportową postawę. Zapraszamy serdecznie w następnym roku szkolnym na IX bieg strzelecki.

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie