VII Strzelecki Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda – Pszczela Wola 2023

W dniu 15 maja 2023 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli odbył się VII Strzelecki Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda – Pszczela Wola 2023 pod Patronatem Honorowym Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia.

W dniu zawodów w biurze biegu zarejestrowało się 18 zawodniczek i zawodników z 4 placówek. Rywalizację poprzedziło oficjalne otwarcie zawodów. Uczestników, opiekunów i publiczność powitała Pani Magdalena Pielecka-Szafruga – wicedyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli.

Podczas zmagań startujący mieli okazję wykazać się umiejętnościami na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Były przeskoki, biegi, czołganie się, równoważnia, ścianki, rzuty: piłką lekarską, granatem, 3 stanowiska strzeleckie oraz punkt wiedzy historycznej. Współzawodnictwo przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Pomimo dużego wysiłku fizycznego, skupienia, staranności strzeleckiej oraz trudu intelektualnego – uczestników nie opuścił dobry humor i chęć rywalizacji.

Po podliczeniu wyników w kategorii szkół średnich zwyciężyły drużyny:

I miejsce – drużyna Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli w składzie: Klaudia Rządkowska, Oliwia Sciepuk, MykolajSynilnik i UkmetbayevYeleman.

II miejsce – drużyna Zespołu Szkół Energetycznych  w Lublinie w składzie: Wiktoria Popielarczyk, Piotr Urban, Bartłomiej Siębida, Bartłomiej Zygo i Filip Wasilewski.

III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół  Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli w składzie: Barbara Ferenc, Aurora Pamrów, Hubert Zieliński i UnhurianAndrii.

Klasyfikacja indywidualna szkoły średnie przedstawia się następująco:

Kategoria dziewczęta:

I miejsce       Klaudia Rządkowska

II miejsce      Aurora Pamrów

III miejsce     Oliwia Ściepuk

Kategoria chłopcy:

I miejsce       Synilnyk Mykolai

II miejsce      Piotr Urban

III miejsce     Bartłomiej Siębida

W kategorii szkół podstawowych drużynowo:

I miejsce uzyskała drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Kiełczewicach Górnych w składzie:

Julia Korniak, Krystian Mazik, Bartosz Rękas.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół w Piotrkowie w składzie:

Julia Nawłatyna, Bartłomiej Błaszczak.

Klasyfikacja indywidualna szkoły podstawowe przedstawia się następująco:

Kategoria dziewczęta:

I miejsce       Julia Korniak

II miejsce      Julia Nawłatyna

Kategoria chłopcy:

I miejsce       Bartosz Rękas

II miejsce      Krystian Mazik

III miejsce     Bartłomiej Błaszczak

Zwycięzców nagrodzono pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami. Gratulujemy serdecznie wszystkim uczestnikom i opiekunom!!! Do zobaczenia na kolejnej edycji Strzeleckiego Biegu Terenowego im. gen. Franciszka Rohlanda w Pszczelej Woli.