VI Strzelecki Bieg Terenowy im. Generała Franciszka Rohlanda 2022

pod Patronatem Honorowym Starosty Lubelskiego Zdzisława Antonia

19 maja bieżącego roku po pandemicznej przerwie odbył się VI Strzelecki Bieg Terenowy im. Generała Franciszka Rohlanda – Pszczela Wola 2022. Celem imprezy jest popularyzacja wśród młodzieży atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, sprawdzenie zdolności skutecznego posługiwania się bronią po wysiłku fizycznym pod presją czasu, w warunkach rywalizacji pomiędzy drużynami, doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole oraz integracja młodzieży z różnych placówek, upowszechnianie wiedzy o powstaniu listopadowym i patronie biegu gen. Franciszku Rohlandzie.

Miło nam zakomunikować, że nasze zawody sportowe spotkały się z uznaniem Starosty Lubelskiego Pana Zdzisława Antonia, który zdecydował o objęciu biegu Patronatem Honorowym Starosty Lubelskiego.

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań by przygotować atrakcyjny dla zawodników i publiczności tor przeszkód. Pogoda dostosowała się także i od samego rana świeciło piękne wiosenne słońce.

Rywalizacja przebiegała w przyjacielskiej atmosferze, a zawodniczki i zawodnicy dali z siebie wszystko żeby osiągnąć jak najlepszy wynik. Młodzież włożyła wiele wysiłku by pokonać jak najszybciej tor przeszkód i uzyskać jak najwięcej punktów za strzelanie, udzielanie pomocy medycznej, rzut granatem, znajomość historii powstań narodowych, losów patrona biegu i inne.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce uzyskała drużyna klasy wojskowej z Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie w składzie: Małgorzata Kubiak, Zofia Kocon, Krzysztof Nowaczek i Szymon Nowaczek

Miejsce drugie zajął zespół z  Bursy Szkolnej nr 2 w Lublinie w składzie: Julia Więckowska, Daryna Novosad, Adrian Szepiela i Daniel Ganuszewicz.

Trzecie miejsce uzyskała drużyna z Zespołu Szkół  Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli w składzie: Klaudia Rządkowska, Oliwia Ściepuk, Jakub Mazek i Kajetan Zugaj.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Gospodarze okazali się bardzo gościnni.

Klasyfikacja indywidualna przedstawia się następująco:

Dziewczęta:

1. Małgorzata Kubiak
  2. Daryna Novosad
  3. Zofia Kocon

Chłopcy:

1. Daniel Ganuszewicz
  2. Krzysztof Nowaczek
  3. Szymon Nowaczek

Wspomnieć należy, że na mecie mimo zmęczenia uczestnicy biegu podkreślali, iż bieg były bardzo wyczerpujący. W pełnym słońcu trzeba było pokonywać przeszkody i celnie strzelać. Pojawiły się nowe konkurencje, co powodowało zwiększenie trudności zawodów. Niemniej spora część biorących udział w Strzeleckim Biegu Terenowym już dziś umawiała się na kolejne zawody za rok.

Urok biegu, ale także jego trudność i wyśmienite okoliczności przyrody można podziwiać na załączonych zdjęciach.

Dziękujemy Panu Zdzisławowi Antoniowi Staroście Lubelskiemu za objęcie biegu Patronatem Honorowym Starosty Lubelskiego.

Dziękujemy Panu Marcinowi Kępowiczowi Dyrektorowi ZSR CKZ w Pszczelej Woli i Pani Magdalenie Pieleckiej – Szafruga Wicedyrektor za życzliwość i wsparcie oraz wszelką pomoc w organizacji zawodów.

Odrębne podziękowania należą się sponsorom, dzięki, którym możliwe było nagrodzenie zwycięzców. Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli za przekazanie nagród rzeczowych dla najlepszych. Piekarni Ciastkarni Kuna za nakarmienie uczestników. Dziękujemy także Kierownikowi Internatu ZSR CKZ w Pszczelej Woli, który wspierał organizatorów oraz zapewnił napoje chłodzące. Centrum Pszczelarskiemu Łaskarzewscy, które wykonało i przekazało pamiątkowe, woskowe statuetki dla zawodników. Książki regionalne dla najlepszych przekazało Strzyżewickie Towarzystwo Regionalne.

Dziękujemy także: sędziom Kacprowi Łaskarzewskiemu i Romualdowi Witamborskiemu oraz Gabrieli Łupinie, Ewie Walasek, Anecie Cajzer, Agnieszce Spozowskiej-Kaźmirskiej, Januszowi Szwałkowi, Adamowi Pidkowi, a także uczniom Katarzynie Szymańskiej, Kindze Ryżak, Patrycji Krzos, Zuzannie Mazur, Julii Piaseckiej, Marcie Charkot, Weronice Stamirowskiej, Hubertowi Jargiło, Konradowi Jargiło, Jakubowi Wilczyńskiemu, Damianowi Liwakowi, Aleksandrowi Havryliakowi, Madiemu Tolegenowi, Michałowi Wiesiołkowi,  którzy zajmowali się przygotowaniem zawodów i czuwali nad ich prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.