V Strzelecki Bieg Terenowy im. Gen. Franciszka Rohlanda Pszczela Wola 2019

Piękną słoneczna pogodą przywitała przyroda 25 kwietnia 2019 roku w Pszczelej Woli, uczestników kolejnego, 5 już Strzeleckiego Biegu Terenowego imienia generała Franciszka Rohlanda. Nim rozpoczęto rywalizację młodzież ze szkoły w Pszczelej Woli przy wsparciu nauczycieli, przez kilka godzin pracowicie przygotowywała tor przeszkód. W opinii zawodników dość przyjazny, choć wymagający. Uczestnicy mieli między innymi do pokonania slalom miedzy ulami – nawiązujący do skojarzeń z Technikum Pszczelarskim czy szeregi okserów i stacjonat niewątpliwie związanych ze specjalnością miejscowego Liceum Jeździeckiego.

Zawody tradycyjnie polegają na pokonaniu w jak najkrótszym czasie 5 szeregów przeszkód, każdy z szeregów kończyło strzelanie do celu. Dodatkową atrakcją było rzucanie granatem oraz rozwiązanie testu z wiedzy o Powstaniu Listopadowym i generale Franciszku Rohlandzie. Wszystko trzeba było wykonać dokładnie i precyzyjnie pod presją czasu. Liczyła się celność strzałów, szybkość biegu, sprawne pokonywanie przeszkód oraz bezbłędne odpowiadanie na pytania z historii  Powstania 1830 roku i oczywiście trafienie granatami do celu.
Po szkoleniu uczestników z zasad bezpieczeństwa i zapoznaniu się z torem przeszkód, w samo południe ruszyła sportowa rywalizacja.
Internat ZSR CKP w Pszczelej Woli reprezentowali: Aleksandra Richter (kapitan), Jekaterina Ivanova, Jakub Mazek i Jegor Labinov.
Gościliśmy także drużyny z Bursy Szkolnej nr 2 przy ulicy Dolnej Panny Marii w Lublinie oraz z Internatu Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie.
W przyjaznej i miłej atmosferze przebiegała sportowa rywalizacja, a uczestnicy niezależnie od reprezentowanego zespołu dopingowali się nawzajem do maksymalnego wysiłku. Efektem były bardzo wyrównane wyniki osiągane przez zawodników. Klasyfikacja drużynowa przedstawia się następująco:

1 – miejsce Internat Zespołu Szkół im. Kajetana hr. Kickiego w Sobieszynie;
2 – miejsce Internat ZSR CKP w Pszczelej Woli
3 – miejsce Bursa Szkolna nr 2 przy ulicy Dolnej Panny Marii w Lublinie.

Indywidualne wśród dziewcząt najlepsze okazały się:
1 miejsce – Weronika Osial  Sobieszyn;
2 miejsce – Jekaterina Ivanowa Pszczela Wola;
3 miejsce – Aleksandra Richter Pszczela Wola.

Indywidualnie wśród chłopców najlepsi byli:
1 miejsce – Kacper Stelmaszek Sobieszyn;
2 miejsce – Jakub Mazek Pszczelej Wola;
3 miejsce – Krystian Zając Sobieszyn.

Wręczenia nagród i wyróżnień dokonała Pani Żanetta Dobrowolska Kierownik Internatu ZSR CKP w Pszczelej Woli. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację i gratulujemy ukończenia biegu.
Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów: Firmy Łysoń, Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Pszczelej Woli oraz Centrum Pszczelarskiego Łaskarzewscy najlepsi zawodnicy odebrali pamiątkowe medale, dyplomy, statuetki biegu i nagrody rzeczowe. Dziękujemy także Strzyżewickiemu Towarzystwu Regionalnemu, OSP Żabia Wola oraz Panu Wojciechowi Jachymkowi – Szkoła dla Jeźdźców i koni w Pszczelej Woli  za okazaną pomoc i wsparcie.
Za przygotowanie i przeprowadzenie zawodów:
Dziękujemy sędziom: Romualdowi Witamborskiemu i Kacprowi Łaskarzewskiemu.
Dziękujemy opiekunom poszczególnych stanowisk i konkurencji strzeleckich i wiedzowych: Ewie Walasek, Annie Pulikowskiej-Niećko, Ewie Wiorko, Jarosławowi Prusowi i Adamowi Pidkowi.
Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów  dziękujemy młodzieży z ZSR CKP w Pszczelej Woli: Barbarze Gryglickiej, Klaudii Ziomek, Julii Wolanin, Karolinie Trzcińskiej, Klaudii Stasiak, Katarzynie Trzcińskiej, Adamowi Krzysztoniowi, Danielowi Królowi, Hubertowi Hutkowskiemu, Michałowi Lastowskiemu, Dmitremu Soroce, Emilowi Cyganowi, Bartkowi Pastuszyńskiemu i Wiktorowi Kogutowi.                      (str)