O Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2018 raz jeszcze…

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Projekt realizowany był w naszej szkole od kwietnia 2018 roku do grudnia 2018 roku. Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 217 woluminów na łączną kwotę 5000 złotych. Nowości zakupione do biblioteki to atrakcyjne książki, często bestsellery, książki poczytnych autorów, nagradzane w prestiżowych konkursach literackich. Tak ciekawie doposażony księgozbiór pozwala uczniom rozwijać zainteresowania, rozbudza dyskusje na temat przeczytanych książek, daje możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach i projektach edukacyjnych, inicjuje nowe, ciekawe działania na rzecz promowania czytelnictwa. Możliwość głosowania i decydowania o zakupach, czytanie nowych książek, sprawiło, że czytelnicy przychodzą i pytają o inne tytuły, książki o podobnej tematyce, sugerują nowe zakupy. Wyraźnie wzrosła ilość uczniów korzystających z biblioteki oraz ilość wypożyczeń. 80 % czytelników wypożyczyło już przynajmniej jedną książkę kupioną w ramach Programu. Projekt otworzył możliwości do nowych, ciekawych działań w bibliotece i w szkole. Można powiedzieć: Nowości były niezbędne !