Lubelskie Forum Innowacji w Rolnictwie

28 kwietnia 2022 roku nasi uczniowie wraz z opiekunami  uczestniczyli w Lubelskim Forum Innowacji w Rolnictwie w Puławach,  zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli oraz Puławski Park Naukowo- Technologiczny. Celem zorganizowanego Forum było przekazanie najnowszych innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie oraz wymiana wiedzy i doświadczeń na temat kierunków zmian w branży rolniczej. Podczas wykładów w ramach Forum Uczniowie mogli uzyskać informacje odnośnie Działania „Współpraca”- funkcjonowania grup operacyjnych, szans i możliwości teledetekcji satelitarnej w rolnictwie, innowacji w rolnictwie wobec wyzwań klimatycznych, innowacji w uprawie rzepaku, praktycznego wykorzystania teledetekcji w rolnictwie na podstawie doświadczeń IUNG w Puławach, strategii i technologii na rzecz europejskiego rolnictwa bezemisyjnego. Nasi uczniowie zapoznali się także z innowacyjnymi projektami realizowanymi przez Lodr w Końskowoli oraz obejrzeli prezentację Startupów Puławskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

Uczestnictwo w Forum była to dla nas ciekawym doświadczeniem i  bardzo cenną lekcją.