logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

Kwietniowa wymiana książek

Każdy z nas ma na półce tytuły, do których nie jest przywiązany – pochopne zakupy, nietrafione prezenty, duble, pozycje już od dawna niemające nic wspólnego z naszymi zainteresowaniami i upodobaniami, a także książki, które pojawiły się właściwie nie wiadomo skąd. Dla nich wszystkich można znaleźć nowych właścicieli, a przy okazji zabrać ze sobą do domu dużo bardziej pożądane utwory.
Wymiana rusza  21 kwietnia i  potrwa do 28 kwietnia. Nasza biblioteka organizuje ją w  ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich przypadającego 23 kwietnia.
Jak wziąć udział w akcji? Zasady są proste. Na wymianę wystarczy przynieść przynajmniej jedną książkę, a maksymalnie pięć. Należy zwrócić uwagę na ich stan – książki nie muszą być nowe, ale nie mogą być zniszczone czy niekompletne, wszak kolejny właściciel będzie chciał je przeczytać. Celem akcji jest wymiana pozycji o szeroko rozumianych walorach literackich, niekoniecznie zaś książek kucharskich czy poradników.
Jak to działa? Zaglądamy na własne półki, wybieramy te książki, które już przeczytaliśmy i możemy się z nimi rozstać, po czym przynosimy je i wymieniamy je na inne. Obowiązuje zasada „książka za książkę”. Wymieniamy głównie beletrystykę, nie przyjmujemy podręczników, przewodników, poradników.

Przyjdź i daj książkom drugie życie!

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie