Koniec, który jest początkiem czegoś nowego… Pożegnanie Absolwentów 2022

29 kwietnia 2022 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli. Był to niezwykle uroczysty dzień. W sali audiowizualnej naszej szkoły licznie zebrali się nauczyciele, uczniowie, rodzice absolwentów. Prezentacja zdjęć przygotowana przez klasy 3LO, 4TP i 4TŻiUG pozwoliła wrócić pamięcią do minionych czterech lat nauki w Technikum Pszczelarskim i trzech lat w Liceum Jeździeckim. Maturzyści podziękowali Dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za codzienną pracę, wskazywanie świata wartości, zarażanie uśmiechem, dobry przykład, jak być mądrym i wartościowym człowiekiem. Pan Dyrektor, Marcin Kępowicz, życzył maturzystom bardzo dobrych wyników na maturze, wytrwałości w dążeniu do wymarzonych celów oraz dokonania właściwego wyboru dalszej drogi życiowej.

Aby uświetnić  uroczystość pożegnania, na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej, uczniowie wręczyli  swoim nauczycielom niezwykłe nagrody.

Na koniec wychowawcy klas maturalnych pożegnali swoich wychowanków słowami:

„Drodzy uczniowie… czas jechać dalej… A zatem, odbądźcie swoją podróż w możliwie najlepszy sposób. Wielka tajemnica końca polega na tym, że nigdy nie będziemy wiedzieć, co nas czeka na ostatniej stacji. Oddzielić się od niektórych przyjaciół, z którymi odbywaliśmy tę szkolną podróż, będzie trudne. Pozwolić, by przyjaciele jechali gdzieś dalej, będzie bardzo smutne. Ale uszczęśliwia nas, wychowawców, myśl, że ten bagaż, bagaż, z którym rozpoczynacie nowy rozdział życia jest bardzo wartościowy i tworzyliśmy go razem. Jest w nim miejsce na tolerancję, empatię i szacunek do drugiego człowieka. Tego chcieliśmy Was nauczyć w czasie wspólnej drogi…

Drodzy Absolwenci! Sprawmy, by nasz pobyt w tym pociągu był spokojny i wart starań. Róbmy tak, by gdy nadejdzie chwila wysiadania, na naszym pustym miejscu pozostała tęsknota i miłe wspomnienia dla tych, którzy kontynuują tę pszczelowolską podróż. Wam, gdyż jesteś częścią naszego pociągu, życzymy… Szczęśliwej podróży! Szczęśliwego życia!”

ms