Jak dostać się do szkoły? Do szkoły w Pszczelej Woli?

Przed Wami bardzo ważny moment podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Na stronie internetowej lubelszczyzna.edu.com.pl. udostępniony do Waszej dyspozycji jest elektroniczny system wspomagania scentralizowanej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

W bazie tego systemu znajdziecie szkoły w Pszczelej Woli. Wystarczy w zakładce Oferta wpisać „pszczela” i kliknąć Szukaj. Ofertę naszej szkoły znajdziecie również na naszej stronie www >>>> Oferta edukacyjna – Pszczela Wola

Instrukcja dla uczniów, którzy uczą się w podstawówkach uczestniczących w rekrutacji elektronicznej.

1. W szkole podstawowej, do której uczęszczasz, otrzymasz login (identyfikator) i hasło do swojego osobistego konta. Zaloguj się do systemu na stronie internetowej lubelszczyzna.edu.com.pl. Sprawdź, czy Twoje dane osobowe są poprawne, uzupełnij wymagane informacje i zmień hasło dostępu.
    Możesz to zrobić od 17 maja 2021.
  2. Przejrzyj ofertę szkół. Wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj wniosek, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i przynieś go do naszej szkoły, jeżeli oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy należy do Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli.
    Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
    Zrób to do 21 czerwca 2021, do godziny 15:00.

Uwaga! Do oddziałów sportowych (np. klasa jeździecka) wniosek należy złożyć w terminie do 31 maja 2021 r. do godz.15.00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać

1. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu i zweryfikuj poprawność danych wprowadzonych przez Twoją macierzystą szkołę podstawową.
  2. Zrób to do 14 lipca 2021, do godziny 15:00.
  3. Od 22 lipca 2021, od godz. 08:00 możesz sprawdzić, czy zostałeś zakwalifikowany.
  4. Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki u nas, dostarcz oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu.
    Powinieneś to zrobić do 30 lipca 2021, do godziny 15:00.

Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zadań do ostatniej chwili!

to wszystko! Powodzenia!

Jeżeli jednak kończysz podstawówkę, która nie przekazuje danych do systemu rekrutacji elektronicznej lub mieszkasz po za województwem lubelskim:

1. Załóż konto na stronie internetowej lubelszczyzna.edu.com.pl/
    Możesz to zrobić od 17 maja 2021.
    Zapamiętaj swój login (identyfikator) i hasło.
    Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.
    Zrób to do 21 czerwca 2021, do godziny 15:00

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. W wybranych szkołach ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać

1. Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu i przepisz do odpowiedniego formularza oceny, wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz informacje o szczególnych osiągnięciach. Zanieś kopię świadectwa oraz zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty do szkoły pierwszego wyboru.
    Zrób to do 14 lipca2021, do godziny 15:00.
  2. Od 22 lipca2021, od godziny 08:00 możesz sprawdzić, do której szkoły zostałeś zakwalifikowany.
  3. Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu.
    Powinieneś to zrobić do 30 lipca 2021, do godziny 15:00.

Pamiętaj że zawsze możesz zadzwonić lub przyjechać do Pszczelej Woli. Pomożemy Ci założyć konto i wybrać oddziały w systemie.