logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

„Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo”

W dniach 20-22 stycznia 2023 roku w Zespole Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli odbyło się Międzynarodowe Sympozjum Pszczelarskie pod hasłem: „Z pszczołami nigdy nic nie wiadomo”, w którym uczestniczyli pszczelarze z kraju jak i z zagranicy, znamienici goście oraz cenieni wykładowcy.

Podczas uroczystej inauguracji konferencji wszystkich zebranych powitał dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKZ w Pszczelej Woli – Pan Marcin Kępowicz, życząc trafnych wniosków, owocnej współpracy, nowych pomysłów. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu podkreślił, że praca pszczelarza, troska o pszczoły ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie środowiska, a przyszłość pszczół jest zależna od człowieka, dlatego tak ważne jest stworzenie odpowiednich warunków do ich rozwoju. Następnie głos zabrali zaproszeni goście i wręczone zostały medale okolicznościowe z okazji 100-lecia powstania pierwszej organizacji pszczelarskiej przez pana Zbigniewa Kołtowskiego – wiceprezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego.

Sympozjum podzielone zostało na trzy sesje tematyczne: Hodowla pszczół jako podstawa gospodarki, Choroby pszczół, Gospodarka pasieczna oraz forum dyskusyjne,  które prowadzili:  Filip Pastucha z LODR w Końskowoli, Tomasz Kędziora – wicedyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli i Mariusz Chachuła – nauczyciel ZSR CKZ w Pszczelej Woli oraz znani i cenieni wykładowcy zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia byli: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, władze Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Stowarzyszenie na rzecz Technikum Pszczelarskiego oraz Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

Międzynarodowe Sympozjum Pszczelarskie odbywało się pod patronatem honorowym: Ministra Edukacji i Nauki profesora Przemysława Czarnka, Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Rolnictwa  i Rozwoju Wsi pana Henryka Kowalczyka, Wojewody Lubelskiego pana Lecha Sprawki, Marszałka Województwa Lubelskiego pana Jarosława Stawiarskiego, Starosty Lubelskiego pana Zdzisława Antonia, Lubelskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy, Spółdzielni Pszczelarskiej APIS oraz Polskiego Związku Pszczelarskiego. Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie – „Lubelskie smakuj życie”.

Dziękujemy za wspólny i tak liczny udział w sympozjum i do zobaczenia za rok.

Tomasz Kędziora

wicedyrektor

Galeria zdjęć z wydarzenia

 

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie