Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Nowy rok szkolny zainaugurowany został uroczystą Mszą św. w Kościele Parafialnym  w Żabiej Woli, a następnie akademią w dniu 1 września 2022 roku. Uczniowie klasy II technikum żywienia i III liceum przygotowali montaż słowno – muzyczny wprowadzający w nowy rok szkolny i akcentujący kolejną – 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć p. Annę Matraszek – Furtak – zastępcę dyrektora Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych ze Starostwa Powiatowego w Lublinie, która złożyła najlepsze życzenia na nowy rok szkolny dla całej społeczności szkolnej. Natomiast Dyrektor Pan Marcin Kępowicz powitał serdecznie wszystkich zebranych, szczególnie przybyłych gości i uczniów klas pierwszych, życząc powodzenia i jak najlepszych wyników w nowym roku szkolnym. Do społeczności szkolnej skierowane zostały listy od Ministra Edukacji i Nauki – p. Przemysława Czarnka i Lubelskiej Kurator Oświaty – p. Teresy Misiuk.  W kolejnym punkcie uroczystości Pan Dyrektor podziękował za wieloletnią pracę nauczycielom odchodzącym w tym roku na emeryturę: p. Beacie Kowalczyk i p. Bożenie Stępień. Zwieńczeniem akademii było wręczenie świadectw wyróżniającym się uczniom klas III, którzy przebywali na praktyce zawodowej.