logo
moodle
logo75

PolishEnglishGermanKazakhUkrainianRussian

Święto Matematyki

Dnia 14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub Ludolfina to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy.

W naszej szkole również obchodziliśmy to ważne święto. Uczniowie przygotowali potrawy z symbolem Pi w ramach trzeciej edycji szkolnego konkursu matematyczno-kulinarnego. W konkursie wzięło udział 23 uczniów. Najefektowniejsze potrawy wybrano poprzez głosowanie online. Pierwsze miejsce zdobyła Nikola z klasy 1TŻ, drugie Katarzyna z 3 LO a trzecie miejsce zajęła Kamila z 1 TŻ.

Dnia 14 marca 2023 r. w ramach Święta Matematyki uczennice klasy 3 LO i 1 TŻ z Panią Moniką Adamczyk i Panią Małgorzatą Porębą oraz Panią Renatą Podgurniak wypiekały kruche ciasteczka w kształcie litery Pi. Natomiast 15 marca 2023 r. uczennice klasy 3 LO przeprowadziły na długiej przerwie konkurs wiedzy matematycznej, w którym nagrodą było upieczone ciasteczko.

Podczas lekcji matematyki klasa 3 LO wzięła udział w Pi Day Dice Challenge.

Comments are closed.
Ważne linki
Kategorie