„Przerwa na czytanie” w naszej szkole

W piątek, 29 października, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie -„Przerwa na czytanie”. Niemal wszyscy obecni tego dnia w szkole włączyli się w akcję promującą czytanie i spędzali przerwy, czytając bądź słuchając czytania nauczycieli i kolegów. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu podczas przerw międzylekcyjnych upowszechni się i uczniów z książką w ręce będzie jeszcze więcej. Czytaliśmy na szkolnych korytarzach, w bibliotece, przed szkołą, w sali gimnastycznej, w sekretariacie, w gabinecie dyrekcji. Łącznie czytało ponad 200 uczniów, nauczycieli i pracowników. Dziękujemy za wspólny czas ze słowem pisanym.

Izabela Kępa

Monika Szabat