Projekt „Działanie w chmurze” przy współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu

Miło nam poinformować, że zakończyliśmy warsztaty z projektu „Działanie w chmurze” odbywające się w II blokach tematycznych „Działalność społeczna i obywatelska” oraz „Hejt w internecie”. Warsztaty odbyły się w ramach współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Fundacją Tu i Tam. Wzięli w nich udział uczniowie z klas I TŻ 5 , II TŻ 5, III TŻ II TP 5 blok I oraz klasy I LO 4, II LO 4, III TP 4, III LO 4 blok II.
Celem spotkań bloku pierwszego było odkrycie potencjału działalności społecznej i obywatelskiej; inspirowanie oraz motywacja sił do realizowania działalności na rzecz społeczeństwa; pokazywanie metod pracy wolontariackiej przy zaangażowaniu własnej pasji.
W bloku drugim młodzież miała możliwość uczenia się mechanizmów obrony i przeciwdziałania narastającemu zjawisku hejtu w przestrzeni publicznej; rozwiązywania sytuacji trudnych; uczyła się sposobów radzenia sobie z osobą hejtującą oraz pomocy osobie hejtowanej; rozwijała umiejętność społeczne.
Serdecznie dziękujemy osobom szkolącym pani Joannie Ciepielewskiej, panu Kamilowi Raczyńskiemu oraz pani Annie Pulikowskiej-Niećko szkolnemu koordynatorowi projektu.