Ogólnopolski projekt „Mistrzyni Szymborska” w naszej szkole

„W uznaniu zasług Wisławy Szymborskiej dla polskiej i światowej kultury, w 100-lecie urodzin poetki, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia rok 2023 Rokiem Wisławy Szymborskiej (…)”.

W 2023 roku przypada 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, jednej z najpopularniejszych polskich poetek, eseistki, laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za 1996 rok, której twórczość spotyka się wciąż z żywym odbiorem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nasza szkoła przystępuje do ogólnopolskiego projektu „Mistrzyni Szymborska”. Zapraszamy Was do upamiętnienia setnej rocznicy urodzin poetki poprzez wspólne czytanie poezji, konkursy, wystawy, prezentacje.

„ (…)  co to takiego poezja. Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła.
A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy.”