Literacki debiut Zuzanny Mazur – uczennicy klasy 2 LO

W jaki sposób ocalić od zapomnienia jeden z najistotniejszych okresów naszej historii? Zapewne takie pytanie stawiali sobie twórcy Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego „Do źródeł polskiego romantyzmu”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Adama Mickiewicza w Lublinie w ramach obchodów Roku Romantyzmu Polskiego we współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Unii Lubelskiej oraz Fundacją Rozwoju Oświaty Lubelskiej. Honorowym patronatem konkurs objęli: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty oraz Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie – Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu. W 1822 roku Adam Mickiewicz wydał „Ballady i romanse”, a 200 lat później uczennica naszej szkoły zadebiutowała opowiadaniem inspirowanym Mickiewiczowską balladą i w kategorii literackiej szkół ponadpodstawowych zajęła 2 miejsce w województwie. Wspaniałym podsumowaniem tego konkursu jest wydanie publikacji pt.: „Mickiewicz 2.0” składającej się z nagrodzonych prac literackich i plastycznych. W tej publikacji została zaprezentowana też praca konkursowa Zuzanny. Największą satysfakcją podczas wręczenia nagród było odczytanie pracy Zuzi przed zebraną publicznością.

Serdecznie gratulujemy!

ms