Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III

Bycie przedsiębiorczym to nie tylko odpowiednia wiedza. To również zdolność do pracy
w zespole, umiejętność analizowania, podejmowania decyzji i planowania, a także autoprezentacji.

Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy warto otworzyć własną firmę i jak osiągnąć sukces – dlatego my przystąpiliśmy do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”, której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki udziałowi, nasi uczniowie nie tylko zwiększyli poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także pobudzili w  sobie postawy przedsiębiorcze i dowiedzieli się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.

W ramach tej akcji w naszej szkole odbyły się  zajęcia, podczas których uczniowie wcielili się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który im to umożliwił, była gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwijał swój własny start-up, aby stał się najlepszy na rynku. Oprócz gry uczniowie nauczyli się tworzyć uproszczony model biznesowy.

Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie wzięli udział w regionalnych dwuetapowych rozgrywkach gry planszowej „Czas na Start-up!. Jesteśmy przekonani, że udział w akcji wzbudził w naszych uczniach prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a także stał się wstępem do dalszej nauki, która w przyszłości zaowocuje wielkim sukcesem rynkowym.