FINALISTKI OLIMPIADY ZWOLNIENI Z TEORII

Uczennice klasy 3TŻiUG przy ZSR CKZ w Pszczelej Woli: Wiktoria Kłos, Aleksandra Kowalczyk, Paulina Kowalik, Julia Sopoćko  i Emilia Tylus zostały finalistkami Olimpiady Zwolnieni z Teorii i otrzymały międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tysięcy kierowników projektów z całego świata.

Olimpiada projektów społecznych Zwolnieni z Teorii jest objęta patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

W ramach olimpiady uczennice realizowały projekt społeczny #Szlakiem Lubelszczyzny, który miał na celu promować lokalnych producentów oraz pokazać mieszkańcom Województwa Lubelskiego, że produkty regionalne są najlepszym dobrem, które można znaleźć w okolicy. Do ich projektu włączyło się 11 partnerów: Pasieka szkolna Technikum Pszczelarskiego przy ZSR CKZ w Pszczelej Woli, Spółdzielnia Mleczarska Ryki, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie, Spółdzielnia Pszczelarska Apis w Lublinie, Piekarnia Kuźmiuk z Lublina, Tłocznia Soków SkuBig z Annowa, Tłocznia Oleju DarOleju, Lubella, Skarby Natury z Zabłocia, palarnia kawy BLUE ORKA COFFEE z Bychawy oraz pasjonatka grzybów-Pani Joanna Grel z Chełma.

W czasie realizacji projektu powstała książka kucharska w wersji on-line, w której zostały zamieszczone przepisy kulinarne z produktów partnerów projektu.

W ramach projektu odbyły się dwa kiermasze w Pszczelej Woli, na których prezentowane były potrawy z powstałej książki kucharskiej.

12 maja 2022 roku finalistki zorganizowały spotkanie podsumowujące projekt, na które zostali zaproszeni przedstawiciele wszystkich partnerów projektu. Swoją obecnością na podsumowaniu projektu zaszczycili nas: Pan Dyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli – Marcin Kępowicz, Pani Wicedyrektor ZSR CKZ w Pszczelej Woli – Magdalena Pielecka-Szafruga, Pani Kierownik Kształcenia Zawodowego ZSR CKZ w Pszczelej Woli – Bożena Stępień, Pani Ewa Bartnik – Prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Bychawie, Pan Radosław Janik – Prezes Spółdzielni PszczelarskiejApisw Lublinie, Pani Dorota Skubik z Tłoczni Soków Skubig oraz Pani Joanna Grel z Chełma.

Realizując projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, nasze uczennice miały możliwość rozwoju kompetencji przyszłości.