Akcja trash challenge w naszej szkole

24 maja, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, młodzież  klas II LO, II TP i I TŻ aktywnie i pożytecznie spędziła czas wolny na świeżym powietrzu podejmując „śmieciowe wyzwanie”.

Zasady trash challenge są niezwykle proste. To wyzwanie, w którym mogą wziąć udział wszyscy, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy przygotować kilka worków na śmieci i udać się na spacer po okolicy, a każdy papierek, butelkę czy inne wyrzucone w nieodpowiednim miejscu odpady po prostu wrzucić do worka. Tak też i my włączyliśmy się do sprzątania Pszczelej Woli. Podziwiając majową przyrodę, ciesząc się słoneczną pogodą zadbaliśmy, aby nasza najbliższa okolica stała się czystsza i jeszcze piękniejsza. Zebraliśmy kilka worków śmieci na terenie ośrodka i nad rzeką Bystrzycą, która stanowi szlak turystyczny dla miłośników spływów kajakowych.

Zachęcamy wszystkich do brania udziału w trash challenge, a nasza planeta stanie się bardziej zadbana i przyjazna.

#trashchallenge

Ewa Walasek